logorewaco.png

Trikery Rewaco jsou dvou až třímístná, třístopá vozidla s jedním řídicím kolem vpředu a dvojící hnacích kol vzadu, poháněná motocyklovými nebo automobilovými motory. Spolujezdec sedí jako na motocyklu za řidičem, ale trochu výš, sedadla mohou být vyhřívána. Některé verze mají za řidičem i dvojici sedadel pro spolujezdce, a jsou tedy třímístné.

Mezi čtyřmi výrobci těchto třístopých strojů na světě zastává první místo německá firma Rewaco, která se jejich výrobou zabývá už více než 25 let. Díky tomu i díky věhlasu, který si značka Rewaco v průběhu let získala, má dnes svá zastoupení v řadě evropských zemí, v Kanadě, USA, Koreji i ve Spojených arabských emirátech.

csm_PUR3-Grand-Turismo-First-Edition---Deep-red-to-black-_2__52b

Produkce firmy Rewaco obsahuje v současné době celkem pět tříkolek s automobilovými a dvě tříkolky s motocyklovými motory. Motocyklové tříkolky mají motor vpředu uprostřed, jako u velkých motocyklů, a to dvouválce Suzuki Intruder 800, či Victory 1700, pohánějící zadní dvojici kol. V těch automobilových duní čtyřválcové motory Ford nebo Mitsubishi, umístěné u zadní nápravy, s výkony od 110 do 200 k. Převodovky jsou pětistupňové mechanické nebo na přání i automatické.

Jízdní výkony jsou obdivuhodné, nejvýkonnější verze dosáhnou zrychlení z 0 na 100 km/h i za 4,5 sekundy a největší rychlost je zde omezena hranicí 200 km/h. Provozní spotřeba se pohybuje mezi 6 až 8,5 litru/100 km. Tříkolky Rewaco jsou nádherně nízké, jen 106 cm, dlouhé 365 cm, široké jako opravdu dospělé osobní auto – 181 cm a váží přes 600 kg. Nechybí v nich ani dva uzamykatelné a vcelku objemné zavazadlové prostory nebo na přání se dodává také závěsné zařízení pro tažení přívěsu nebo pro uchycení dalšího objemného zavazadlového „kufru“.

csm_GT_Pantherblack-copper_BL_2022__3__036fa418c1.jpg

Na první pohled tříkolky Rewaco vynikají poměrně úzkým předním kolem, ale zato zadní hnací kola mají šířku automobilových supersportů, s pneumatikami až 335/30 R 18“.

Za pozornost stojí také šestice světlometů vpředu a vzadu čtyři mohutné, zvukově laděné výfuky.

Tříkolky Rewaco mají plnou evropskou homologaci, plní příslušné exhalační normy a lze s nimi jezdit bez problémů, kdekoli na světě. Ve výbavě na přání nechybí ani navigace či kvalitní rádio a další doplňky. Servis v Česku je zajištěn a na tříkolky Rewaco si lze nechat namontovat i různé další doplňky. Ceny začínají nad hranicí půl milionu.