boom logo.jpeg

Více než 30 let BOOM TRIKES

Zhruba před 30 lety, v září 1989, byla zahájena stavba prvních prototypů. Dne 29.01.1990 založili Christine a Wolfgang Merkle a Hermann Böhm jednočlennou společnost „BOOM Exklusivfahrzeuge“, která se později stala BOOM TRIKES Fahrzeugbau GmbH. Od roku 1992, po přestěhování, se hlavní sídlo nachází v Sontheim / Brenz, švábské vesnici na jihu Německa.

BOOM TRIKES se na trhu velmi rychle etablovala a v prvních dnech dokázala každoročně zdvojnásobit svůj obrat.

Mustang Turbo-379b29ed.jpg

V roce 1995, po více než 700 prodaných kusech a 40% podílu na trhu, BOOM TRIKES dosáhl vedoucího postavení na trhu. V roce 1997 byl BOOM TRIKES jako první výrobce tříkolek certifikován podle DIN EN ISO 9001. Bylo dosaženo extrémně vysoké úrovně kvality a bezpečnosti. Německý TÜV dodnes tuto úroveň kvality každý rok přísně kontroluje.

V roce 1998 byla překonána další překážka, evropská homologace pro všechny modely BOOM TRIKES. Od tohoto okamžiku byla společnost BOOM TRIKES schopna dodávat všechny modely tříkolek na evropský trh. Také mimo EU dodává BOOM TRIKES vozidla do celého světa. Tříkolky BOOM nejezdí jen v Alpách, ale také v Africe, Austrálii, Andách nebo na zámořských dálnicích.

Tříkolky BOOM nejsou jen dopravním prostředkem, ale staly se stále více životní filozofií související s Harley Davidson, ale na 3 kolech. Životní filozofie, která spojuje svobodu a dobrodružství, touhu po cestování a blízkost přírody.

Zažít fascinaci na tříkolce společně se svými rodinami a přáteli představuje pro mnoho trikerů víc než jen koníček – je to prostě jejich život.

Úspěch BOOM TRIKES je také způsoben tím, že pokaždé ve správný okamžik byly na trh uvedeny ty správné produkty.

Nyní tedy společnost nabízí 4 různé modely tříkolek. Ředitel Wolfgang Merkle říká: "Naše snahy o budoucnost jsou: nabízet našim zákazníkům tříkolek širokou škálu nových vozidel s nejlepší perspektivou nákladů a přínosů na trhu."

MustangSilberMerlot_Klein-3f683d9a.jpg

Dalším milníkem byla výstavba nového výrobního závodu v Sontheim an der Brenz. Přibližně 10 000 dosud vyrobených tříkolek je bez výjimky vyrobeno v Německu. Všechny tříkolky BOOM jsou vyvíjeny a konstruovány v našem vlastním konstrukčním oddělení. Tříkolky lze stavět sériově v nové a prostorné montážní hale s kratšími vzdálenostmi pro pracovníky. Lakování stříkáním se provádí na místě. To znamená, že speciální požadavky mohou být realizovány velmi rychle. Ve velkém skladu je k dispozici více než 7 000 různých součástí v dostatečném množství pro výrobu a expedici. Všechny tříkolky BOOM jsou vyvíjeny a vyráběny v našem vlastním konstrukčním oddělení.

V současné době pracuje v centrále BOOM TRIKES v Sontheimu asi 30 zaměstnanců a dalších 40 spolupracovníků pracuje v pobočce, kde se vyrábějí náhradní díly.

Více než 200 dodavatelů poskytuje díly pro BOOM TRIKES. Síť BOOM TRIKES pokrývá přibližně 100 prodejců. Polovina z nich v sídlí v Německu a druhá polovina po celém světě. Dohromady podle Wolfganga Merkla s produktem BOOM TRIKES pracuje přibližně 300 lidí, a to již 30 let.

Důvod být opravdu hrdý!